A GS-2-11 Melegburkolás című új tankönyvünk a GS-2-06 Melegburkolási feladatok című régi kiadványunkat váltja fel. A teljes egészében megújult tankönyv tartalmi felépítésében igazodik az új (2020-as) programtantervhez. Részletesen bemutatja a napjainkban legjellemzőbb melegburkolat-típusokat (linóleum, PVC, szőnyegpadlók stb.), felépítésüket, anyagait. Külön fejezetekre bontva ismerteti az egyes burkolattípusok készítésének menetét, a napjainkban jellemző anyaghasználatot és technológiai megoldásokat. A tankönyv ismeretanyaga tagolt, átlátható szövegrészekből épül fel. A törzsanyaghoz kiegészítésként kisebb informatív olvasmányok illeszkednek. A tankönyv gazdagon illusztrált, a jelenkor igényeinek megfelelve részletgazdag fotók, rajzok, axonometrikus ábrák segítik a tanulást. Az elméleti és gyakorlati feladatok közvetlenül kapcsolódnak az ismeretanyaghoz. Újszerű feladattípus a hibás, helytelen megoldások felismerésére, elkerülésére való ösztönzés. A digitális kompetencia fejlesztésére is hangsúlyt helyezve számos feladat alapja az internetes keresés, a weboldalakon történő tájékozódás.
A könyv tartalmáról:
- Az 1. fejezet elején röviden bemutatjuk a meleg padlóburkolatok csoportosítási szempontjait, majd sorban ismertetjük a különböző padlóburkolatok típusait, szerkezeti felépítésüket, főbb jellemzőit és alkalmazási területüket.
- A 2. fejezetben csoportosítva ismertetjük a melegburkolatok leerősítéséhez alkalmazott különböző ragasztóanyagokat (műszaki jellemzők, alkalmazás, felhasználási terület).
- A 3. fejezetben ismertetjük a melegburkolási munkák során alkalmazandó szerszámokat, gépeket, egyéb eszközöket.
- A 4. fejezetben a melegburkolatoknál jellemző aljzatok típusait mutatjuk be.
- Az 5. fejezetben konkrét példákon és ezekhez kapcsolódó feladatokon keresztül mutatjuk be a különböző kiszerelésű melegburkolatok mennyiségmeghatározásának elvét.
- A 6-8. fejezet a tankönyv technológiai ismereteket tartalmazó része. Részletesen bemutatjuk a különböző fektetési móddal készülő melegburkolatok fektetésének menetét, az alapfelület előkészítését az melegburkolatok szabását, összeillesztését, leerősítését, a szegélyezések módját stb.
- Az utolsó fejezetben a melegburkolatok jellemző hibáival, károsodásaival foglalkozunk. Röviden ismertetjük a kisebb javítási munkákat és a teljes burkolatcsere.